Kjo perime rregullon çdo anomali në trupin tuaj!

140

Nga Irma Bardhoshi

Panxharët janë shumë të shëndetshëm pasi ato përmbajnë veti mjekësore të fuqishme dhe ofrojnë qetësim në rast lëngatash apo sëmundjesh të ndryshme.

Antocianinet u japin atyre ngjyrën e kuqe dhe kanë veti të forta anti-kancerogjene.

Për më tepër, panxhari përmban betainen, e cila është një agjent natyror anti-inflamator që ndihmon shëndetin e zemrës, si dhe vitamina dhe minerale të rëndësishme, duke përfshirë vitaminat B1, B2, B12 dhe C, bakër, magnez, kalium, hekur, fosfor, dhe jod.

Panxharët rrisin rrjedhjen e gjakut, rregullojnë nivelin e kolesterolit dhe ndihmojnë funksionin e shëndetshëm të mëlçisë.

Panxharët luftojnë aneminë dhe detoksifikojnë trupin. Ata gjithashtu ulin shpejtësinë e plakjes dhe mbrojnë enët e gjakut. Ata janë të larta në antioksidantë, celulozë dhe pektinë, një lloj i veçantë i fibrave të cilat rritin tretjen. Këto perime të shëndetshme mbrojnë kundër sëmundjeve të mëlçisë dhe yndyrnave.

Panxharët rrisin gjithashtu durimin, qëndrueshmërinë dhe performancën gjatë një stërvitje, kështu që ata janë jashtëzakonisht të dobishme për atletët.

Panxharët mund të hahen të papërpunuara, lëng, të gatuara dhe të pjekura. Ju nuk duhet t’i hidhni gjethet, por ju mund t’i gatuani ato pasi ata janë të pasura në kalium (644 mg për ½ filxhan).

Studimet kanë treguar se konsumi i ushqimeve të pasura me kalium dhe eliminimi i sodiumit mund të ulë rrezikun e sëmundjeve të zemrës dhe rrezikun e atakeve kardiake deri në 21%.

 Maj 2017